Довге волосся: в цьому щось є...

Довге волосся: в цьому щось є...

Жінки постійно ловлять на собі оцінюючі погляди протилежної статі. Ретельному огляду піддається все: особа, фігура, хода, одяг. Статистика свідчить, що волосся знаходиться на шостому місці в оцінних списках чоловіків. А психологи стверджують, що саме зачіска створює неповторний образ жінки.

Численні дослідження показали, що у 80% чоловіків короткі стрижки асоціюються з вимогливістю і агресією. А довге волосся залишалося і залишаються символом жіночності, спокою і покірності. Природно, що більшість моделей і актрис носять довге волосся. А якщо підкоряються волі дизайнера або режисера і роблять стрижку, то потім нарощують загублені локони.


Деми Мур, наприклад, погодилася поголитися наголо в Солдатові Джейн тільки за астрономічний гонорар. А один з нью-йоркських фан-клубов Николь Кидман розпався після того, як вона кардинально укоротила свою вогняну шевелюру.

До речі, все та ж статистика говорить, що 67,5% жіночого населення планети дуже трепетно відноситься до довговолосих чоловіків. Але в цьому випадку діють абсолютно інші психологічні механізми. Якщо для чоловіка довге жіноче волосся загострює чуттєву фантазію, то в жіночій підсвідомості бурхливим кольором розквітає романтика. При погляді на довговолосого чоловіка оживають усі дівочі мрії про несамовитих корсарів і хоробрих лицарів. Крім того, довговолосих чоловіків жінки вважають інтелігентнішими, розумнішими і утвореними.

Останнім часом феміністки створювали вчення, що доводить неповноцінність чоловічої раси. Чоловіконенависниці вважають, що грубе і жорстке волосся чоловіків підтверджує те, що на еволюційних сходах самці стоять на ступінь(а то і дві) ближче до наших загальних предків. Це, звичайно ж, абсолютна нісенітниця. Людська рослинність залежить від гормонального фону. Саме він визначає густину, жорсткість і навіть швидкість зростання волосся. Ні для кого не секрет, що дамські локони ростуть швидше - приблизно 0, 35 мм в день. Чоловіча ж шевелюра відростає за добу усього лише на 0, 25 мм. Таким чином, жінка, що ніколи не відвідувала перукарню теоретично може відростити волосся до десяти метрів. Максимальні можливості чоловіка обмежуються усього лише дев'ятьма метрами.

Але на практиці мати волосся такої довжини обтяжливо. Найтерплячіші вирощують свою шевелюру максимум до 2,5-3 метрів. На даний момент рекорд належить китаянці: довжина її волосся складає 3,28 м. Це досягнення офіційно зареєстроване в книзі рекордів Гіннесу. Але переможці в цій номінації міняються досить часто, тому така довжина далеко не межа.

Як влаштований волос:

Живою частиною волоса є тільки цибулина, яка активно кровоснабжается і иннервируется мікроскопічними нервовими волокнами. Саме ж волосся є мертвою і абсолютно безболісною структурою. Саме тому їх можна стригти, сушити гарячим феном і намотувати на бігуді без всяких неприємних відчуттів. У волосі виділяють стержень і кутикулу, що покриває його, складається з щонайтонших пластинів кератину. Ці лусочки укладені таким чином, що нагадують черепичний дах. Якщо волос здоровий, то вони щільно прилягають до серцевини і один до одного. У пошкодженого ж волоса кутикула здиблюється подібно до морських хвиль, а розпатлані пластинки не можуть відбивати світло. Тому тьмяне волосся, що січеться, є ознакою ушкодження керамидных структур.

У людей кожен волос зазнає циклічний розвиток. Спочатку він активно росте, а потім настає фаза відпочинку. Після новий волос, що росте з тієї ж цибулини, виштовхує свого багатостраждального побратима. На усе це в середньому йде 6-7 років. Добре ще, що у кожного волоса цей цикл свій. Якби розвиток відбувався синхронно, то усі люди періодично лисіли і обростали наново. Мудра природа захистила нас від такого конфузу. За день у людини випадає усього лише 20-100 волосинок. Якщо ж випадає більше, то це може бути результатом різних захворювань, наприклад, патології щитовидної залози.

Довге волосся відноситься до старого, що і обумовлює їх особливості. Лусочки керамидов розташовуються пошарово: найбільше шарів біля кореня, менше всього - на кінчику. Тут може залишатися усього лише один ряд поверхневих пластинок. Пропорційно кількості шарів зменшується і кількість білкових зв'язків, які забезпечують склеенность кутикули. Рано чи пізно лусочки, що стають усе більш рідкісними, престают взаємодіяти між собою, і тоді кінчик волоса розщеплюється. Саме тому володарям волосся нижче лопаток рекомендується укорочувати свою шевелюру на 1-2 см кожні три місяці.


Перукарі в один голос стверджують, що довге волосся є максималістами : вони або виглядають прекрасно, або огидно. Третього не дано. Добре довге волосся виглядає тільки коли вони вимиті і розчесали. Звисаючі сальні пасма викликають непереборне бажання запихнути бруднулю у ванну або пожертвувати мешканцеві смітників три рублі на одноразовий пакетик шампуню.

Отже, головною умовою пишності волосся є їх чистота. Ще не так давно фахівці рекомендували мити голову один раз в десять днів, щоб не пересушувати шкіру голови. Сучасні ж фахівці дотримуються раціональної точки зору : волосся потрібно мити у міру забруднення. Довге волосся, як ніякі інші не вимагають частого і ретельного миття. Адже вони забруднюються від зіткнень з одягом, вбирають вуличний пил, їх постійно поправляють руками. Тому мити довгу шевелюру доводиться досить часто, як мінімум через день.

Тому власницям розкішної гриви підійдуть шампуні для частого використання. У таких засобах в належній пропорції поєднуються зволожуючі і поживні речовини, активні і лікувальні добавки. Крім того, розроблені спеціальні шампуні для довгого волосся, яке найбільш інтенсивно доглядає за багатостраждальним кінчиком. Дуже часто до складу таких шампунів входять водорозчинні силиконы, які пригладжують кутикулу, що відкопилилася, повертаючи волоссю еластичність і блиск. Після ретельного обполіскування на волосся треба нанести бальзам або кондиціонер, який нейтралізує статичну електрику, зволожує і живить волос. Бальзами краще наносити по усій довжині волосся, основну увагу приділяючи знову-таки кінчикам. Видаляти залишки миючих речовин потрібно дуже ретельно: адже не змиті компоненти дуже скоро склеять волосся, надаючи їм сальному і заслиненому вигляду. В якості завершального акорду потрібно обполоснути прохолодною водою: це допоможе збалансувати секрецію сальних залоз і попередити швидке забруднення волосся.

Витирати волосся треба промакивающими рухами, мокре волосся, стають дуже крихкими і легко ламаються. Краще, якщо волосся висохне самостійно. Якщо ж ви узяли в руки фен, то стежите, щоб відстань від нього до голови складала не менше 20 см Розчісувати довге волосся потрібно від кінчиків до кореня: це обереже їх від розтягування, розривів і висмикування. Гребінці мають бути зроблені з натуральних матеріалів: nylon і пластик електризують шевелюру. Тому фахівці рекомендують користуватися дерев'яними гребінцями і щітками з натурального волоса. Тільки тоді волосся красиво блищати і легко укладатися.


Надрукувати