Які проблеми можна вирішити за допомогою фитнеса

Які проблеми можна вирішити за допомогою фитнеса

Починаючи займатися фитнесом, людина ставить перед собою певну мету і намагається вирішити свої індивідуальні завдання. Перш ніж з головою поринути у світ тренажерів, штанг і гантелей, потрібно визначитися, наскільки той або інший вид тренування підходить для вирішення поставленого завдання. Інакше нове захоплення загрожує відняти час, емоції, гроші, а натомість принести тільки розчарування.

Визначимося з термінологією. Ми розглядатимемо фитнес як спосіб впливу на організм за допомогою штанг, гантелей і спеціальних силових і кардиотренажеров. Фітнес-центри пропонують дуже різні режими тренувань : починаючи від індивідуального зайняття з тренером і закінчуючи правом на одноразове тренування в тиждень. Який варіант вибрати для себе, залежить від поставленої мети, фінансових можливостей і часу, який вийде виділяти на тренування.


Які проблеми можна вирішити за допомогою фитнеса і як виглядатимуть передбачувані тренування, ми розгляне нижче.

Скидання ваги за допомогою фитнеса. Більшість відвідувачів фітнес-центрів тренуються саме з цією метою. Кінцевий результат залежатиме від індивідуальних особливостей людини, але є загальні правила, яких потрібно дотримуватися усім. Щоб прибрати зайві кілограми за допомогою фитнеса, потрібно буде в прямому і переносному сенсі «попітніти». Ідеальний варіант - це 5-6-разові тренування в тиждень по 30-40 хвилин. Щодня тренується нова група м'язів. Підбирати вправи і тренажери потрібно так, щоб за тиждень пропрацювати усі основні м'язові групи. Під час усього тренування потрібно підтримувати прискорене дихання і серцебиття.

Якщо ви готові виконувати такі інтенсивні тренування впродовж декількох місяців, можна розраховувати на успіх і втрату в місяць 3-5 кілограмів зайвої ваги. Результат сильно залежить від режиму харчування і відпочинку під час усього періоду тренування.

Набирання ваги за допомогою фитнеса. Кількість людей з недоліком ваги набагато менша, ніж з лишком, але і таких відвідувачів вистачає у фітнес-центрах. Набирання ваги за допомогою силових тренажерів - завдання здійсниме, проте, якщо у людини схильність до недоліку ваги, цей процес йтиме не настільки швидко, як хотілося б. Набирання ваги після тренувань відбувається за рахунок збільшення м'язової маси, а щоб організм «наростив» м'язи, потрібний час. Потрібно розраховувати на 1 кілограм набирання ваги впродовж місяця. Це нормальний, середній показник. Для набирання ваги потрібні триразові тренування в тиждень тривалістю 1,5-2 години. Зайняття повинне проходити в низькому темпі, з розрахунком, щоб між підходами відновлювався пульс і дихання(це займає зазвичай 5-7 хвилин).

Як і при скиданні ваги, результат залежатиме від правильного харчування і режиму відпочинку. Якщо мета - набрати вагу, потрібно уникати кардиотренажеров(бігова доріжка, велотренажер і так далі).

Корекція пропорцій тіла. Важко знайти людину з ідеальними пропорціями тіла. Розв'язати цю проблему можна за допомогою одягу(це найпростіший і швидший варіант), але влітку, особливо на пляжі, цей спосіб не дозволяє досягти бажаної мети. В цьому випадку на допомогу може прийти зайняття фитнесом. Спочатку потрібно ретельно і самокритично проаналізувати свою статуру. Визначтеся з «слабкими» місцями, які групи м'язів потрібно розвинути, а які ділянки тіла, навпаки, зменшити в об'ємах. Звичайно, в цій нелегкій справі може допомогти тренер. Виходячи з цих даних підбираються вправи. Дуже часто для досягнення результату на одних ділянках тіла виконуються вправи в режимі скидання ваги(інтенсивне тренування), а на інших ділянках - в режимі набирання ваги(неквапливе тренування). У результаті з часом відбувається корекція пропорцій тіла. Краще всього проводити триразові тренування в тиждень, при цьому на різних тренуваннях опрацьовувати різні м'язові групи. Необхідно комбінувати силові і кардиотренажеры.

Результат в першу чергу залежить від індивідуальних особливостей людини і його цілеспрямованості.

Зайняття фитнесом з метою загального оздоровлення організму. За допомогою силових тренувань зміцнюються м'язи, зв'язки і кісткова система людини, також це хороший варіант для зняття емоційних навантажень і боротьби із стресом і, природно, профілактика стану фігури. Для досягнення цих цілей необхідно проводити від 1 до 3 тренувань в тиждень тривалістю від 30 хвилин до 2 годин. Можна використати по настрою силові тренажери, штангу, гантелі і кардиотренажеры. Незважаючи на вільний графік, необхідно скласти зразковий план тренувань і дотримуватися його. Режим харчування звичний, без серйозних змін. Якщо є необхідність зняти емоційне навантаження, потрібно проводити інтенсивніше тренування, мінімально відволікаючись на сторонні речі. Якщо є ділянки тіла, які надмірно збільшуються в об'ємах, потрібно виконувати інтенсивні вправи для цих м'язових груп.


За допомогою фитнеса можна поліпшити стан хребта і спини. У 80% сучасних людей є проблеми з хребтом. Підібравши відповідні вправи, можна зменшити напругу в плечовому поясі і позбавитися від болів в попереку. Для того, щоб добитися цих цілей, необхідно проводити 2-3 тренування в тиждень з штангою і силовими тренажерами. Темп зайняття невисокий, вага того, що обтяжило - середня.

Зайнятися фитнесом має сенс після отримання різного роду травм(розтягування, вивихи, переломи). Вправи і кількість тренувань підбираються індивідуально, виходячи з проблеми і стану здоров'я. Загальне правило одне - зайняття потрібно починати, коли пройде гострий біль або знімуть гіпс(при переломі). Основне завдання - збільшити кровообіг в проблемній зоні. Зробити це простіше за допомогою силових тренажерів, ізольованих вправ і невеликих, що обтяжили. Таке легке навантаження сприятиме активізації обміну речовин і швидшому відновленню тканин в травмованій ділянці.

Як ми бачимо, у фитнесе кожен може знайти щось своє, індивідуальне, потрібне тільки бажання і творчий підхід.


Надрукувати